środa, 16 kwietnia 2014

Dziewczyny z Danbury


Autor: Piper Kerman
Wydawnictwo: Replika
Liczba stron:
Okładka: miękka
Co się dzieje gdy błędy młodości wracają do nas po latach? O tym przekonała się autorka książki która opisuje swoją historię pobytu w więzieniu dla kobiet.

Piper jako młoda, beztroska dziewczyna wplątała się w przemyt narkotyków. Po latach jako zmieniona i ustatkowana kobieta, z poukładanym życiem zawodowym, mnóstwem znajomych i ukochanym narzeczonym przy boku musi odpokutować swoje winy i na rok musi zrezygnować z dotychczasowego beztroskiego życia i przenieść się w zupełnie obcy świat . Trafia do więzienia w Danbury a doświadczenia i przeżycia które ją tam spotkały, w sposób barwny a czasem zabawny opisuje w swojej książce. Od dziwnych procedur zaczynając, przez surową służbę więzienną a kończąc na szalonych współwięźniarkach. Wszystkie opisy są prawdziwe bo autorka faktycznie przebywała w więzieniu. 

"Dziewczyny z Danbury" to wciągająca i ciekawa  książka opisująca nie tylko życie w kobiecym więzieniu ale także jak odnaleźć się w tak dziwnym i ograniczonym miejscu. To również losy innych więźniarek często bardzo różnych pod względem charakteru ale też koloru skóry. Jak bohaterka radziła sobie w takim miejscu? Musicie koniecznie przeczytać.

Jako ciekawostkę dodam, że na podstawie książki powstał serial pod tytułem "Orange is the new black"


-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Za możliwość przeczytania, serdecznie dziękuję księgarni Matras