środa, 23 października 2013

Książki na wymianę

Posiadam na wymianę książki: 
Te i więcej książek na moim koncie na Lubimyczytac.pl

http://lubimyczytac.pl/polka/181570/wymienie-badz-sprzedam/miniatury


Larista
Autor: Melissa Darwood
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 384
Okładka: miękka


Melissa Darwood - Polska autorka która przyjęła pseudonim Melissa Darwood, by, jak sama stwierdziła, zatracić się zupełnie w nierzeczywistym świecie swoich bohaterów który tworzy. Wychowana pośród przyrody,czerpie z niej  inspirację do swoich powieści.


Romans paranormalny to ostatnio hit wśród młodzieżowej literatury. Wszystko zaczęło się chyba od słynnej sagi "Zmierzch". Powieść Melissy Darwood jest również powieścią z tego gatunku. 

Larysa to wrażliwa nastolatka o delikatnej, artystycznej duszy. Pochodzi z zamożnej rodziny, ma swoją przyjaciółkę oraz pasję którą z przyjemnością realizuje. Ma też jedno, wielkie marzenie: aby znaleźć prawdziwą miłość. To marzenie wypowiada w dniu swoich osiemnastych urodzin. Wkrótce okazuje się, że na jej drodze pojawia się aż dwóch, nieziemsko pięknych mężczyzn. Od tej pory, życie dziewczyny zmieni się zupełnie. Jak? O tym musicie same przeczytać. 

Czym może zaskoczyć was ta powieść? Na pewno wciągnie od pierwszej strony, w niezwykły tajemniczy klimat. Naprawdę, ta książka ma duszę. Poza tym, jej akcja rozgrywa się w Polsce co również jest bardzo ciekawe. Jest wątek miłosny, interesujące postacie, walka dobra ze złem. Wszystko to, co powinna mieć dobra powieść tego gatunku.  Książka napisana jest lekkim językiem. Bardzo dobrze się czyta i pochłania do ostatniej strony. 

Gdy czytałam tą powieść, to nasunęło mi się od razu porównanie do "Zmierzchu". Nawiasem mówiąc "Zmierzch" zupełnie nie przypadł mi do gustu. "Larista" jest powieścią o niebo lepszą. Posiada ten magiczny klimat, którego zupełnie nie było w tej drugiej książce. Z niecierpliwością czekam na kolejne powieści autorki.