środa, 9 stycznia 2013

U mnie zawsze świeci słońceAutor: Victoria Twead
Wydawnictwo: Pascal
Ilość stron: 382
Okładka: miękkaJeśli chcecie choć na chwilę uciec od polskiej śnieżnej i mroźnej aury do ciepłej i słonecznej Hiszpanii pełnej aromatycznych smaków i zapachów oraz niezwykle pozytywnych ludzi, zapraszam do lektury książki "U mnie zawsze świeci słońce" Victorii Twead.

Para Anglików, Joe i Victoria postanawiają porzucić swoje dotychczasowe życie w deszczowej Anglii i przeprowadzić się do wiecznie słonecznej Hiszpanii. Kupują domek w stanie lekkiej ruiny (bo tylko na taki ich stać) w malutkiej górskiej wiosce El Hoyo na południu Hiszpanii. Gdy tylko rusza cała akcja związana z kupnem domu i przeprowadzką, zaczyna się cała seria zabawnych zdarzeń. Para Anglików musi uporać się z wieloma trudnościami jak choćby barierą językową, nowymi sąsiadami i remontem domu. Gdy już zadomawiają się na dobre, poznają wszystkie uroki i kulturę swojej nowej małej ojczyzny a także ognisty temperament sąsiadów. Victoria i Joe mają coraz to nowe pomysły jak choćby założenie mini farmy z kurami czym robią ogromną furorę wśród mieszkańców wioski. Gwarantuję że będziecie się śmiać co chwilę, czytając te zabawne przygody. W książce są w każdym rozdziale również umieszczone ciekawe i proste przepisy na dania kuchni hiszpańskiej. Niektóre z nich z pewnością wypróbuję. Oprócz tego książka zawiera ciekawe zdjęcia zamieszczone przez autorkę. 

"U mnie zawsze świeci słońce" to przezabawna, lekko napisana powieść która wspaniale relaksuje w zimowe wieczory. Czyta się bardzo szybko, książka bardzo wciąga i daje się porwać w hiszpański klimat pełen ciepła, zabawnych sytuacji ale również smaków i aromatów śródziemnomorskiej kuchni.