niedziela, 30 czerwca 2013

Cała prawda o...Autor: Ilona Felicjańska, Aneta Pondo
Wydawnictwo: Mira/Harlequin
Liczba stron: 320
Okładka: miękka


Ilona Felicjańska to znana polska modelka, gwiazda światowych pokazów mody, pozowała u najsłynniejszych światowych projektantów. Założycielka fundacji, prywatnie matka i żona. Gdy w mediach ukazała się sensacyjna informacja o wypadku znanej modelki pod wpływem alkoholu, wokół jej osoby rozpętała się medialna burza. Wyszło na jaw, że modelka jest od kilku lat alkoholiczką. Gdy przyznała się do uzależnienia, media zaczęły się o niej rozpisywać a wielu znajomych i bliskich jej osób odwróciło się od niej. 

Książka "Cała prawda o..." to wywiad - rzeka, przeprowadzony przez dziennikarkę Anetę Pondo. To zapis niezwykle szczerych rozmów na przestrzeni kilku miesięcy. Pani Ilona opowiada o swoim niełatwym dzieciństwie, o tym jak z szarej myszki stała się z dnia na dzień światową modelką. O jej trudnym, nieszczęśliwym małżeństwie i o nałogu w który popadała coraz bardziej. O tym jak przyznanie się do uzależnienia może zrujnować życie i jak łatwo można znaleźć się na dnie. Ta książka to podsumowanie dotychczasowego życia pani Ilony. 

Książkę czytałam z zapartym tchem. Ujęła mnie od początku szczerością z jaką Ilona Felicjańska opowiadała o osobistych przeżyciach. Momentami wzruszała, momentami szokowała. Zmuszała również do refleksji jak trudne jest bycie sławnym i dokąd może ono zaprowadzić. Dowiedziałam się również wiele o walce z alkoholizmem, jak trudna jest to do pokonania choroba i że wiąże się z odrzuceniem wielu bliskich osób. Z pewnością ta książka jednych poruszy a dla innych będzie obiektem do kolejnej krytyki pod adresem pani Ilony. Ja jestem pod wrażeniem odwagi i szczerości modelki. Po lekturze tej książki mam dużo zrozumienia dla problemu tej pani i życzę jej jak najlepiej, przede wszystkim życia w trzeźwości. 

------------------------------------------------------------------------
Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu:


1 komentarz:

  1. Właśnie czytam tę książkę. Felicjańska sporo przeszła w sowim życiu.

    OdpowiedzUsuń