czwartek, 25 kwietnia 2013

Odgłosy lataAutor: Rosamunde Pilcher
Wydawnictwo: Książnica
Liczba stron: 277
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2007Mała rzecz a cieszy – tak jednym zdaniem mogę podsumować tę niewielkich rozmiarów książeczkę Rosamunde Pilcher. To pierwsze spotkanie z twórczością tej znanej autorki mogę zaliczyć do niezwykle udanych. Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron i pochłonęła bez reszty.

Laura, młoda mężatka prowadzi szczęściwe życie u boku swojego ukochanego męża. Alek, mąż Laury ma już za sobą jedno nieudane małżeństwo oraz córkę z tego związku. Laura żyje nieco w cieniu byłej żony Aleka oraz ich wspólnych znajomych wśród których nie czuje się komfortowo. Gdy Alek jak co roku chce spędzić kilka dni w gronie znajomych na połowie łososi . Akurat zbiega się to w czasie z operacją którą Laura musi przebyć. Wraz z mężem ustalają że Laura odbędzie rekonwalescencję u wujostwa Aleka w Kornwalii w ich przytulnym domu a Alek wyjedzie ze znajomymi. Jak się okazuje pobyt w tym urokliwym miejscu, nieopodal morza sprawia, że Laura szybko odzyskuje siły i zyskuje życzliwość i przyjaźń mieszkańców. Ktoś jednak zaczyna podsyłać tajemnicze anonimy sugerujące że Laura zdradza swojego męża. Kto okaże się tajemniczym sprawcą tych listów i czy to prawda co w nich pisze?

Czytając tę powieść obyczajową niezwykle się zrelaksowałam. Napisana lekko i barwnie, z takim sielankowym klimatem to jest coś co lubię. Tą książkę mogę zdecydowanie polecić jako poprawiacz humoru . Chętnie sięgnę po kolejne powieści autorki. 

Moja ocena: 5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz