poniedziałek, 19 marca 2012

Kwiaty na poddaszu

Autor: Virginia C. Andrews
Wydawnictwo: Phantom Press
Liczba stron: 345
Okładka: miękka

Cleo Virginia Andrews - 1923-1986, amerykańska powieściopisarka. Urodziła się w Portsmouth w stanie Virginia. Zmarła na raka piersi w wieku 63 lat. Jej powieści są mieszkanką horroru gotyckiego i sagi familijnej. Największy sukces przyniosła jej seria o Dollangangerach, czyli "kwiaty na poddaszu". "Płatki na wietrze" i kolejne części "A jeśli ciernie", "Kto wiatr sieje" i ostatnia część "ogród cieni". 

Książka "kwiaty na poddaszu" spoczywała spokojnie w mojej bibioteczce, niegdyś podarowana mi przez ciocię. Spoczywała tam, aż do czasu gdy niedawno nakładem wydawnictwa Świat Książki ukazało się wznowienie tejże powieści. zachęcona całym tym szumem wokół książki postanowiłam po nią sięgnąć. Tym bardziej mnie zaciekawiła, gdy na okładce przeczytałam rekomendację samego Stephena Kinga! Jeśli sam Stephen King poleca książki Virgini Andrews, to nie można ich nie przeczytać.
Ponadto opis na tylnej okładce który mówił że czytelnika czekają wydarzenia mrożące krew w zyłach, ekstremalne emocje, zbrodnie, namiętności i dewiacje, sprawił, że z drżeniem rąk zaczęłam czytać tą lekturę.

Jest to historia opowiedziana przez Cathy, opisuje ona dzieje swojej rodziny i rodzeństwa: brata Chrisa i pary bliźniąt, Carrie i Corry'ego. Dollangangerowie są zwyczajną rodziną i wiodą spokojne życie. Aż do czasu, gdy ojciec niespodziewanie ginie w tragicznym wypadku samochodowym. Od tego momentu dla czwórki rodzeństwa kończy się beztroskie dzieciństwo. Matka rodzeństwa, pod osłoną nocy zawozi ich do ogromnej rezydencji swoich rodziców i zamyka je na poddaszu, gdzie spędzą kilka lat odseparowani od świata. Dlaczego tak uczyniła i co się wydarzy potem nie chcę już opowiadać żeby zbyt wiele nie 
zdradzić, ale od tej pory życie rodzeństwa zamieni się w piekło.

Fabuła książki jest niesamowita i od początku wciąga czytelnika. Niewątpliwie wzbudza skrajne emocje. To powieść o rodzinnych tajemnicach, grzechach przeszłości, o dorastaniu, o żądzy pieniądza, o ludzkim okrucieństwie. Przy tej książce nie będziecie się nudzić. Nie jest to lekka lektura i nie polecam osobom o słabych nerwach. Bardzo porusza, tym bardziej że dotyczy okrucieństwa wobec dzieci. 

Moja ocena 6/6

Wszystko dla niej

Autor: Diana Palmer
Wydawnictwo: Harlequin/Mira
Liczba stron: 363
Okładka: miękka

Czasami może sie wydawać, że ten kto odniósł w życiu duzy sukces czy też zrobił wielką karierę, na pewno się w czepku urodził lub dopisywało mu ogromne szczęście. Książka Diany Palmer opisuje historię modelki i aktorki, która pomimo trudnego dzieciństwa wygrała swoje marzenia.

Tippy Moore jest piękną modelką która postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie. Jest silną i niezależną kobietą. Życie jej nie rozpieszczało, miała trudne dzieciństwo przy matce narkomance i molestującym seksualnie ojczymie. W wieku 12 lat postanowiła uciec z domowego piekła zabierając ze sobą swojego młodszego brata.  Mimo swojej trudnej przeszłości  osiągnęła wielki sukces który pozwolił jej na życie na wysokim poziomie. 

Podczas kręcenia zdjęć do jednego z filmów, Tippy poznaje przystojnego komendanta policji Casha Griera.Cash to z wierzchu nieżyczliwy, tajemniczy i niebezpieczny człowiek ale Tippy pod tą twardą powłoką dojrzała wrażliwego i czułego faceta. Okazuje się że tych dwoje całkiem sporo łączy. Obojga spotkało wiele przykrości w ich życiu. Tippy i Cash chcą się do siebie zbliżyć lecz poróżni ich pewne wydarzenie przez które na jakiś czas muszą się rozdzielić.
Po tym nagłym rozstaniu oboje są zbyt dumni by się pogodzić, jednak gdy Tippy zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo, Cash bez namysłu rusza jej na pomoc. 


Książka Diany Palmer od początku wciąga ciekawą fabułą. Tym razem nie ma tu samych happy-endów. Bohaterowie to osoby po przejściach i czeka ich długa droga do osiągnięcia szczęścia. Najpierw muszą poradzić sobie ze swoją przeszłością aby potem móc sobie wzajemnie zaufać. "Wszystko dla niej" To nie tylko historia o miłości ale także sporo w niej o przezwyciężaniu niepowodzeń i radzeniu sobie z przeciwnościami losu.Skłania do refleksji. Polecam na smutne, deszczowe dni.  

-----------------------------------------------------------------
Za książkę dziękuję wydawnictwu

czwartek, 8 marca 2012

Wyniki rozdawajki

Witajcie. Z okazji Dnia Kobiet wszystkim kobietom życzę pięknych chwil z książką, dużo miłości i szczęścia! 
Przy okazji chciałam zaprosić Was do wyzwania czytelniczego - podróżniczego. Mam nadzieję, że dacie się skusić na czytanie literatury podróżniczej. Naprawdę warto czytać takie książki. Proszę Was również żeby na swoim blogu poinformować innych o takich ciekawym wyzwaniu. Tutaj link do wyzwania:
KLIK


A tu bannerek
A teraz przechodzę do konkretów. Udokumentowałam losowanie:A wylosowaną szczęściarą jest...


Gratuluję! I na koniec jeszcze jedna informacja. Na moim drugim blogu - dekupażowym, trwa Candy w którym moŻna wygrać pakiet serwetek do dekupażu. Zapraszam ----> KLIK

sobota, 3 marca 2012

Siła trucizny


Autor: Maria V. Snyder
Wydawnictwo: Harlequin/Mira
Liczba stron: 379

Okładka: miękka
Maria V. Snyder na początku pisywała jedynie do gazet i magazynów aż w końcu zabrała się na poważnie za pisanie powieści 
fantasy. Jej debiutem była "Siła trucizny" za którą otrzymała nagrodę za najlepszy debiut powieściowy. I ja również sądzę, że jest to bardzo udany debiut.
"Siła trucizny" otwiera Trylogię Twierdzy Magów. Kolejne części ukażą się w maju i październiku.


Ciemne,brudne i mroczne lochy przypominające piekło. To tutaj Yelena  czeka na egzekucję przez powieszenie. Kiedy mysli, że strażnicy prowadzą ją na szubienicę, okazuje się że los postanawia dać jej jeszcze jedną szansę. Ku jej ogromnemu zdziwieniu, okazuje się, że dostaje nietypową propozycję. Kara śmierci zostanie oddalona, ale za to Yelena będzie musiała pełnić rolę testera posiłków komendanta i sprawdzać, czy nie znajdują się w nich śmiertelne trucizny. Gdy tylko choć raz 
się pomyli, może w każdej chwili stracić życie. To nie wszystko co czeka bohaterkę. Yelena odkrywa również że posiada niezwykłą magiczną moc, pytanie tylko, czy ta moc pomoże jej czy też może zaszkodzi? O tym musicie przekonać się sami :-)

Powieść wciąga już od pierwszej strony. Zaskakuje bardzo dokładnymi opisami otoczenia i postaci. Jest napisana z niezwykłą dbałością o szczegóły, tak, że czytelnik od samego początku wciąga się w ten magiczny, wykreowany przez autorkę świat. Pomysł na fabułę bardzo ciekawy, w książce nie brakuje wielu ciekawych intryg i dużo dużo magii. Dacie się wciągnąć w Trylogię Twierdzy Magów? Ja już się wciągnęłam i czekam na kolejną jej część.

Moja ocena: 5/6
---------------------------------------------------------------------
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu