poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Sukienka z mgieł


Autor: Joanna M. Chmielewska
Wydawnictwo: MG
Liczba stron: 240
Okładka: miękka

Joanna M. Chmielewska - jest autorką książek dla dzieci, lecz od niedawna pisze także powieści dla kobiet. Jej ostatnia powieść to "Poduszka w różowe słonie" a "Sukienka z mgieł" to najnowsza powieść autorki a zarazem kontynuacja tej pierwszej w której można spotkać bohaterów z poprzedniej książki. 


O tym, że marzenia się spełniają przekonała się na własnej skórze Weronika - twórzczyni i właścicielka niezwykłego miejsca jakim jest Piwnica pod liliowym kapeluszem.
Bohaterka Kiedyś marzyła o takiej kawiarni, niezwykłym miejscu które wyobrażała sobie z każdym szczegółem i marzenie to zrealizowała. Temu miejscu Weronika oddała cząstkę siebie,tworząc je na swój własny sposób i sprawiając, że Piwnica pod liliowym kapeluszem to miejsce z klimatem, gdzie każdy poczuje się dobrze, swobodnie i zechce tu powracać. Oczywiście każdy gość  może również spróbować niezwykłych gatunków kawy. Bohaterami książki są stali klienci kawiarni jak pan Małomówny czy Andrzejek ale też nowe osoby które przypadkiem trafiły do tego magicznego miejsca jak pani Anastazja, którzy przy filiżance kawy odsłaniają swoje bardzo osobiste i niekiedy poruszające historie. Poznajemy też skomplikowaną przeszłość głównej bohaterki oraz jej wspomnienia z dzieciństwa .


"Sukienka z mgieł" to historia o trudnych wyborach, o tym że warto mimo wszystko spełniać swoje marzenia i o tym jak przypadkowe spotkanie może odmienić czyjeś życie.
Różnorodne ciekawe postacie i ich historie,lekki język autorki sprawia że czyta się z ogromna przyjemnością. 
Aż chce się znaleźć taką kawiarenkę jak Piwnica pod liliowym kapeluszem z niezwykłą właścicielką która zawsze powie dobre słowo i sprawi że poczujemy się jak u siebie w domu.


moja ocena: 4,5/5


-----------------------------------------------
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz