sobota, 3 marca 2012

Siła trucizny


Autor: Maria V. Snyder
Wydawnictwo: Harlequin/Mira
Liczba stron: 379

Okładka: miękka
Maria V. Snyder na początku pisywała jedynie do gazet i magazynów aż w końcu zabrała się na poważnie za pisanie powieści 
fantasy. Jej debiutem była "Siła trucizny" za którą otrzymała nagrodę za najlepszy debiut powieściowy. I ja również sądzę, że jest to bardzo udany debiut.
"Siła trucizny" otwiera Trylogię Twierdzy Magów. Kolejne części ukażą się w maju i październiku.


Ciemne,brudne i mroczne lochy przypominające piekło. To tutaj Yelena  czeka na egzekucję przez powieszenie. Kiedy mysli, że strażnicy prowadzą ją na szubienicę, okazuje się że los postanawia dać jej jeszcze jedną szansę. Ku jej ogromnemu zdziwieniu, okazuje się, że dostaje nietypową propozycję. Kara śmierci zostanie oddalona, ale za to Yelena będzie musiała pełnić rolę testera posiłków komendanta i sprawdzać, czy nie znajdują się w nich śmiertelne trucizny. Gdy tylko choć raz 
się pomyli, może w każdej chwili stracić życie. To nie wszystko co czeka bohaterkę. Yelena odkrywa również że posiada niezwykłą magiczną moc, pytanie tylko, czy ta moc pomoże jej czy też może zaszkodzi? O tym musicie przekonać się sami :-)

Powieść wciąga już od pierwszej strony. Zaskakuje bardzo dokładnymi opisami otoczenia i postaci. Jest napisana z niezwykłą dbałością o szczegóły, tak, że czytelnik od samego początku wciąga się w ten magiczny, wykreowany przez autorkę świat. Pomysł na fabułę bardzo ciekawy, w książce nie brakuje wielu ciekawych intryg i dużo dużo magii. Dacie się wciągnąć w Trylogię Twierdzy Magów? Ja już się wciągnęłam i czekam na kolejną jej część.

Moja ocena: 5/6
---------------------------------------------------------------------
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu

5 komentarzy:

 1. Bardzo mi się podobała. Niesamowita :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Kończę właśnie czytać ,,Siłę trucizny'' i jestem oczarowana tą książką. Czekam z niecierpliwością na kolejne tomy.

  OdpowiedzUsuń
 3. I u mnie na blogu recenzja tej książki :) Spodobała mi się równie bardzo jak Tobie

  OdpowiedzUsuń
 4. jeszcze nie czytałam, to nie do końca moje klimaty, ale czytałam już kilka pochlebnych opinii więc kto wie, może dam jej szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimo że to raczej nie moja tematyka, to twoja recenzja zachęciła mnie do przeczytania tej książki. Na pewno będę miała ją na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń