poniedziałek, 13 lutego 2012

Oznaki życia


Autor: Barbara Wood
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 576
Okładka: miękkaBarbara Wood - Amerykańska pisarka, autorka 22 powieści, które zostały przetłumaczone na ponad 30 języków - m.in. "Kraina snów", "Oznaki życia" oraz "Płomień duszy". Większość z nich stała się bestsellerami.
Jeśli macie ochotę na 576 stron lekkiej ale dobrej i wciągającej lektury, zapraszam do przeczytania "Oznak życia" Barbary Wood. 


Jest to historia trzech kobiet - przyjaciółek które poznają się na pierwszym roku studiów medycznych. Sondra, Mickey i Ruth to trzy bardzo różne osobowości ale łączy ich wielka ambicja i jasno określony cel. W pierwszej części książki poznajemy ich studenckie życie na trudnym kierunku jakim jest medycyna, godziny zakuwania, niewiele czasu na rozrywki, pierwsze doświadczenia na szpitalnych praktykach. Poznajemy również pobudki, jakimi kierowały się przy wyborze takiego kierunku studiów i tutaj okazuje się że miały na to wpływ bardzo osobiste przeżycia bohaterek. Autorka bardzo wyraziście i ciekawie rysuje osobowość każdej z kobiet. 


W drugiej części książki poznajemy życie zawodowe i osobiste każdej z przyjaciółek po studiach, gdy zaczynają swoje lekarskie praktyki. Każda skrupulatnie realizuje swoje zawodowe plany lecz okazuje się że ich życie osobiste nie jest takie kolorowe.To powieść o trudnych wyborach pomiędzy dwiema wielkimi miłościami: medycyną i  życiem uczuciowym.
Bardzo ciekawe i realistycznie napisane  historie kobiet osadzone w pieknych sceneriach Afryki i Hawajów.


Moja ocena: 5,5/6

1 komentarz:

  1. Świetna książka! Przeczytałam jednym tchem! Polecam:)

    OdpowiedzUsuń