czwartek, 5 stycznia 2012

Cybulski o sobie

Autor:Mariola Pryzwan
Wydawnictwo: mg
Liczba stron:272
Oprawa:twarda 

Zbigniew Hubert Cybulski (ur. 3 listopada 1927 w Kniażach k. Stanisławowa, zm. 8 stycznia 1967 we Wrocławiu– polski aktor teatralny i filmowy, uważany za jednego z
najwybitniejszych i najpopularniejszych aktorów powojennej Polski. Jego największym osiągnięciem filmowym jest rola Maćka Chełmickiego w filmie Popiół i diament z 1958 roku, w reżyserii Andrzeja Wajdy. Zginął tragicznie pod kołami pociągu na terenie wrocławskiego dworca kolejowego.

8 stycznia to dzień rocznicy tragicznej śmierci Zbyszka Cybulskiego - legendy polskiego kina. 
Z tej okazji zapraszam do przypomnienia tej ciekawej postaci w książce "Cybulski o sobie". 
Autorka Mariola Pryzwan-biografistka, zafascynowana postacią  Zbyszka Cybulskiego, zgromadziła  wiele interesujących materiałów o aktorze: wywiadów, notatek, korespondencji, wywiadów radiowych. Postanowiła te wszystkie materiały umiescic w jednym miejscu i za ich pomocą postanowiła oddac głos samemu aktorowi.
W książce można znaleźc wiele informacji na temat dzieciństwa aktora, ukończonych przez niego szkół, początków aktorstwa oraz rozwoju jego kariery. Również zawiera Wiele głębokich refleksji na temat sztuki aktorskiej oraz przemysleń dotyczących poszczególnych ról.
Książka opatrzona jest wieloma fotografiami, kserokopiami zapisków, listów oraz innymi dokumentami co nadaje książce szczególnie wyjątkowy, osobisty charakter. 

-----------------------------------------------------
Za możliwośc przeczytania dziękuję wydawnictwu mg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz