wtorek, 18 października 2011

Żółte oczy prowadzą do domuMarketa Pilatova - ur. 1973, czeska pisarka, z wykształcenia romanistka i historyk, pracuje jako dziennikarka, tłumaczka z języka hiszpańskiego oraz lektorka języka czeskiego w Brazylii i Argentynie. Debiutowała w 2007 roku powieścią "Żółte oczy prowadzą do domu". W 2009 roku ukazała się druga powieść autorki pt. "Moja ukochana książka". Marketa Pilatova jest również autorką literatury dziecięcej.


"Żółte oczy prowadzą do domu"
Jest to historia Marty i Leny które są córkami  czeskich emigrantów którzy wyemigrowali do Brazylii a konkretnie do Sao Paulo. Postanowiły one poznać ojczyznę swoich przodków i wyjechać do Pragi, każda z osobna. W Pradze spotykają się ze sobą przypadkiem. Tutaj poznają również dwie niezwykłe kobiety - Luizę i Maruszkę które były zakochane w jednym mężczyźnie Jaromirze. Wszystkie cztery kobiety zaprzyjaźniają się ze sobą. Wspólnie chcą odtworzyć miłosną historię jaka połączyła Maruszkę z Jaromirem na podstawie listów które do siebie pisali, dzieląc swoją miłość pomiędzy Pragę a Brazylię.
Cała historia jest dość pogmatwana, jednakże niesie ze sobą pewien przekaz.  Jest to historia o odnajdywaniu swojego miejsca na ziemi, o tęsknocie za ojczyzną i miłością ale także o różnych kulturach życia w Brazylii i Pradze.
Czytając tą powieść musiałam się na początku bardzo skupić żeby połapać się wśród bohaterów, jednakże brnąc dalej w lekturę cała historia bardzo ładnie ułożyła się w całość. Książkę polecam czytelnikom którzy lubią mądrą i ambitną literaturę. 

-------------------------------------------------------------------------------------
Za książkę dziękuję wydawnictwu Good Books

czwartek, 6 października 2011

Miły prezent od harlequin.pl

Dzisiaj otrzymałam grubą paczkę od serwisu http://harlequin.pl/. Znalazłam w niej 3 książki z serii: Światowe życie duo, Romans Duo oraz Gorący romans. A to wszystko za sprawą tego, że zarejestrowałam się na stronie www.harlequin.pl i zamieściłam swój pierwszy komentarz dotyczący przeczytanej książki tego wydawnictwa. Również otrzymałam darmowego e-booka z bestsellerem za samą rejestrację! Tyle prezentów na powitanie nigdy jeszcze nie dostałam!

Zapraszam do odwiedzenia serwisu http://harlequin.pl/

środa, 5 października 2011

Stosik październikowy

Przedstawiam stosik październikowy. Myślę że będzie się milej czytać bo nadchodzą jesienne dni. Długie wieczory spędzone z książką przy kominku to coś co najbardziej lubię!

Od góry:
1. Ana Veloso "Bądź zdrowa, Lizbono" z wymiany na lubimyczytac.pl
2. Daphne du Maurier "Moja kuzynka Rachela" zakupiona na allegro
3. Iny Lorentz "Nierządnica" z wymiany
4. Connie Brockway "Urzeczenie" zakupiona w księgarni Martas

poniedziałek, 3 października 2011

Obudzić szczęście

Książka "Obudzić szczęście" jest pierwszą jaka wpadła mi w ręce z serii książek New York Times bestselling authors. Już wcześniej n wielu portalach książkowych a także w księgarniach moją uwagę przykuwały książki tej właśnie serii. ich kolorowe, sielankowe okładki bardzo zachęcają aby je wszystkie przeczytać! Co z resztą uczynię z wielką przyjemnością.
"Obudzić szczęście" to powieść o kobiecie, rysowniczce komiksów która nie czuje się szczęśliwa w małżeństwie. Na dodatek ma za sobą trudne przeżycia związane z poważną chorobą męża a także rozpaczliwie chce zajść w ciążę. jakby tego było mało, pewnego dnia przyłapuje męża z kochanką w niedwuznacznej sytuacji. Zdruzgotana Sarah opuszcza dom i męża i udaje się o małego miasteczka, do swojej rodziny.
Czy ułoży sobie życie na nowo? Czy odnajdzie znów miłość? Jak potoczą się jej dalsze losy?
Powieść bardzo lekka mimo poruszanych w niej poważnych tematów, ciepła, bardzo życiowa. Napisana lekkim językiem.
Dodatkowy duży plus za twardą oprawę i za duże litry, dzięki czemu czyta się jeszcze przyjemniej.