czwartek, 26 maja 2011

Imię twoje


Na początku książki odniosłam wrażenie, że autorka chce nam przybliżyć historię związaną ze Lwowem a cała ta historia Elizabeth poszukującej zaginionego męża jet tylko dodatkiem żeby nie było nudno.
Pomyliłam się, bo nudno z pewnością nie jest a lektura wciąga już od pierwszych stron i trzyma w napięciu do końca.
Elizabeth, historyk sztuki z Nowego Jorku przybywa do Lwowa na Ukrainę żeby odnaleźć męża który zniknął bez śladu. Bohaterka poznaje pewnego prawnika który pomaga jej w poszukiwaniach (co okazuje się skomplikowaną i niebezpieczną procedurą) a przy tym przybliża jej historię tak obcego dla niej Lwowa. Amerykanka znajduje się nagle w zupełnie odmiennym świecie i tylko dzięki Andrew może się w nim poruszać. 
Ciekawa zagadka kryminalna, wciągająca fabuła i interesujący wątek miłosny oraz niespodziewane zwroty akcji. Bardzo polecam.

czwartek, 19 maja 2011

Tamtego lata na Sycylii


 Uwielbiam czytać książki usytuowane w pięknych miejscach, z ciekawymi opisami otoczenia, przyrody, lokalnej ludności. to nadaje książce wyjątkowy klimat.

 Sięgając o "Tamtego lata na Sycylii" nie ukrywam, że sam tytuł już mnie nakręcił.
  W książce przenosimy się na włoską wyspę Sycylię gdzie znajduje się tajemnicza willa a w niej... 34 wdowy.
Poznajemy Toscę, nieco intrygującą kobietę która opowiada swoją historię, kiedy to trafiła do pałacu pod opiekę księcia Leo jako dziewięcioletnia dziewczynka.
  Piękna historia o rodzącej się miłości pomiędzy tymi dwojga pod płaszczem czyhającej, bezlitosnej mafii, która w każdej chwili może zakończyć ten związek. 
Mogę tylko powiedzieć że historia ma zaskakujące zakończenie.
  "Tamtego lata na Sycylii" to książka pachnąca świeżo upieczonym chlebem, olejkiem pomarańczowym, zakurzonymi pałacowymi komnatami i innymi niezwykłymi zapachami. Czytając, czujesz że tam jesteś.
  To pierwsza moja książka Marleny de Blasi. Z pewnością sięgnę po inne tytuły autorki.
piątek, 6 maja 2011

Przystanek szczęście


Rozwiedziona pisarka mało popularnej książki, homoseksualista piszący scenariusze seriali dla nastolatków, Amanda, żona i matka szesnastomiesięcznego Jacoba romansująca z buddystą oraz pies z guzem mózgu.

Patrząc na okładkę książki można by pomyśleć że to przygody wesołego pieska ale tak nie jest. To opowieść o ludziach zagubionych na drodze do szczęścia.

Ja chyba nie rozumiem Amerykanów.Szukać szczęścia w romansach? Chyba nie tędy droga?
Brakuje mi w tej książce ładnej historii miłosnej. Właściwie niewiele się tu dzieje.Po lekturze zostało lekkie uczucie przygnębienia.

czwartek, 5 maja 2011

Na zawsze twoja
Po miłej lekturze romansu historycznego o tytule "Ryzykantka" postanowiłam w ciemno kupić kilka książek z serii romans historyczny wyd. Amber.Pierwsza z brzegu wpadła mi w ręce "Na zawsze twoja" Barbary Metzger.

Pewna młoda dama imieniem Amanda zostaje oskarżona o morderstwo swojego ojczyma. Ale czy słusznie? Wszystko jednak wskazuje na to że mogła mieć ku temu powody, gdyż szczerze nienawidziła sir Fredericka.
Amanda zostaje wtrącona do więzienia, lecz na ratunek oto zjawia się młody hrabia o pewnych nadprzyrodzonych zdolnościach...

Ta książka to bardziej kiepski kryminał doprawiony malutką szczyptą romansu a nie odwrotnie. W mojej ocenie bardzo słaba lektura.

Z całego serca

Czy macie tak czasem że chcecie całkiem odmienić swoje życie, ale czujecie się osaczeni w obecnej rzeczywistości? Praca, małżeństwo, dzieci, wciąż te same utarte ścieżki.Tak. Też mam podobnie.

W książce "Z całego serca" poznajemy kilka osób wplątanych w różne sytuacje życiowe: Małgosię dyrektorkę domu kultury, Alicję - zamożną wdowę, kardiologa Pawła, jego brata Marcina, Olę-anestezjolog oraz Aleksandra - czterdziestoletniego biznesmena.
Różne postacie, różne historie a jednak te wszystkie osoby połączą pewne zdarzenia..

To bardzo ciepła, życiowa lektura. czyta się jednym tchem.