czwartek, 29 grudnia 2011

Arystokraci

Autor:Nora Roberts
Wydawnictwo: Mira
Liczba stron:474
Oprawa:Miękka
 
 Powieść "Arystokraci" autorstwa Nory Roberts to druga część serii o książęcym rodzie De Cordina.
 
"Beztroski książę"
Wydawałoy się że dla księcia Benetta de Cordina jedyna najwiekszą pasja życia to nieustający pęd na swym ukochanym rumaku oraz wystawne i barwne życie w blasku fleszy a przy tym zainteresowanie niezliczonej ilości pieknych kobiet. Jednak żadnej z nich do tej pory nie poświęcił wiekszej uwagi. Aż do czasu, gdy na zamku pojawia się pewna tajemnicza Angielka , lady Hannah Rothchild. Z początku ta powściągliwa i poukładana kobieta nie zwraca wiekszej uwagi księcia, jednak z czasem okazuje się że ta z pozoru  chłodna i niedostepna postać ma w sobie pewną tajemnicę i zaczyna bardzo intrygować Benatta. Sama też zaczyna coś do niego czuć, lecz nie może mu tego okazać bo złamałaby wtedy swoje zasady zawodowe.. gdyż jak okazuje się, lady Hannah nie zjawiła się w zamku przypadkiem..

"Błękitna krew"
Księżniczka Camilla de Cordina ma dosyć swojego reprezentacyjnego stylu życia, pod wiecznym okiem zaciekawionych paparazzich. wpada na pomysł aby chociaz przez pewnien czas poczuc się jak zwyczajna dziewczyna. Postanawia wyjechac sama na wakacje na kilka tygodni jako Camilla McGee a nie jako księżniczka De Cordina. Podczas jazdy samochodem w okropna burzę ląduje w rowie. z opresji ratuje ja pewnien ekscentryczny i samolubny archeolog Delaney Caine który oferuje jej schronienie w swojej chacie. Ten samolubny i niemiły człowiek aczkolwiek bardzo przystojny z czasem coraz barziej zaczyna podobac się Camilli, podobnie jak zwyczajne zycie jakie musi teraz prowadzić. Pomaga Delaneyowi w sprzątaniu, gotuje mu i robi zakupy oraz pomaga w pracy. Pomału odkrywa jak bardzo ciekawym człowiekiem jest archeolog i że staje się on coraz bliższy jej sercu. Pytanie tylko czy na pozór lodowate serce Delaneya roztopi uczucie Camilli?

Pierwsza powieść jest bardziej sensacyjna niż miłosna. Mimo to czyta się lekko. Mnie osobiście bardziej spodobała się "Błekitna krew" ze względu na ciekawą postać niedostępnego archeologa i umiejscowienie akcji, gdzies w uroczej chatce na odludziu. W ogóle Nora Roberts bardzie ciekawie tworzy postacie, każdy bohater jest na swój sposób postacią charakterystyczną, wyrózniająca się. To sprawia że powieści jej autostwa są niezwykle wciągające. z cała pewnością polecam tą ksiażkę.
 
-----------------------------
Za możliwość przeczytania tej ksiażki serdecznie dziekuję wydawnictwu Mira/Harlequin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz