piątek, 25 listopada 2011

Solo


wydawnictwo:Dobra Literatura
rok wydania: 2011
liczba stron: 272
oprawa: miękka

Sonia Raduńska - psycholog, pisarka, felietonistka, autorka  Białych zeszytów  (2005) oraz  Kartek z białego  Zeszytu  (2008).  Solo, wydane we współpracy Dobrej Literatury z Wydawnictwem Prozami, jest jej trzecią pozycją otwierającą zmysłową i inspirującą Serię z różą.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Sonii Raduńskiej, więc z dużym zaciekawieniem sięgnęłam po książkę "Solo".
 "Solo" to pamiętnik dojrzałej, pięćdziesięcioletniej kobiety, która ma dwoje dorosłych dzieci, pracę w poradni którą lubi i przyjaciół wokół siebie oraz ukochane koty. Wiedzie swoje życie samotnie w swoim małym świecie, pośród pachnących kwiatów na balkonie oraz łaszących się kotów.Bardzo ciekawie opisuje swoją  samotność , celebruje ją, smakuje, rozkoszuje się nią i w pełni świadomie ją przeżywa. Czuje się kobietą szczęśliwą i spełnioną. Czasem zdarza jej się zatęsknić za prawdziwą miłością ale godzi się z faktem, że nie ma mężczyzny u jej boku i już nie będzie.
Zdaje sobie też sprawę z tego, że czas leci, życie przemija a ona już nie jest nastolatką, a choroby które spotykają jej przyjaciół i śmierć bliskich osób przypomina, że trzeba uporządkować swoje życie i pozbyć się nadmiaru przedmiotów.   
W jej zapiskach znajduje się bardzo dużo wartościowych cytatów z innych książek, felietonów, gazet, wierszy, nawet wiele z nich sobie zapisałam,wręcz czytałam książkę z długopisem w ręku. Na końcu książki jest bibliografia wszystkich tych cytatów a jest ich naprawdę wiele. Znajduje się tam dużo tytułów ciekawych książek którymi autorka się inspirowała i które warto moim zdaniem przeczytać.
To książka której nie czyta się jednym tchem a smakuje po kawałeczku. Każdego dnia zaglądając do niej można przeczytać jakiś ciekawy cytat, mądrość które skłaniają do refleksji.
 Za możliwość przeczytania tej książki serdecznie dziękuję wydawnictwu:

1 komentarz:

  1. Lektura "Solo" przede mną, więc cieszę się, że będę mogła przeczytać coś ciekawego i skłaniającego do refleksji - czasem potrzebne są takie książki, jako miła odmiana dla tych lekkich i niewymagających ;)

    OdpowiedzUsuń