poniedziałek, 14 listopada 2011

Kolekcjoner

wydawnictwo: Mira
rok wydania: 2011
liczba stron: 298
oprawa: twarda


Alex Kava - (właściwe imię Sharon) jest pisarką, autorką bestsellerów z gatunku thrillerów psychologicznych. Dla wielbicieli tego gatunku, książki Alex Kavy będą prawdziwą ucztą, gdyż autorka w mistrzowski sposób tworzy świat pełen zbrodni, czarnych charakterów, okrucieństwa. Jej książki trzymają w napięciu i na każdym kroku zaskakują , tak jak zaskakiwała mnie książka "Kolekcjoner".

Nad wodami Zatoki Meksykańskiej odbywa się akcja wydobycia tajemniczego pojemnika, który okazuje się rybacką chłodziarką do ryb. W tej akcji uczestniczy Elizabeth Beiley - technik ratownictwa Straży Wybrzeża. Po wydobyciu chłodziarki, ku zdziwieniu całej załogi ratownictwa okazuje się, że lodówka zawiera dziwne, zafoliowane pakunki które okazały się pokawałkowanym ludzkim ciałem. Co tam robiły i kto je tam umieścił? Jaki miał w tym cel?
Z tą dziwną, nietypową zagadką musi uporać się Maggie O'Dell - agentka FBI i psycholog kryminalny. Sprawa wydaje się dość skomplikowana, bo odnalezione kawałki ciała mogą należeć do większej liczby osób.
Rozwiązanie tej zagadki komplikuje zbliżający się do Florydy huragan, przed którym wszyscy mieszkańcy miasteczka starają się ochronić, czy ewakuować. 
W całym tym chaosie ktoś lub coś powoduje, że zaczynają ginąć ludzie. Na dodatek pojawia się kolejny problem, umierają żołnierze którzy wrócili z misji w Afganistanie. Bejamin Platt - pułkownik i lekarz wojskowy zastanawia się jaka jest przyczyna tej umieralności. Odkrywa, że winna jest pewna bakteria.
Czy wszystkie te zdarzenia mogą mieć coś wspólnego ze sobą? Na to pytanie postara się znaleźć odpowiedź agentka O'Dell.

Książka pani Alex Kavy wciągnęła mnie, praktycznie w każdym rozdziale pojawiały się nowe, zaskakujące fakty. Przeczytałam bardzo szybko i zachłannie. 
Książka bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie. W środku odpowiednio duże, wyraźne litery . Zachęca do przeczytania kolejnych książek tej autorki.

Miłośnikom książek Alex Kavy polecam inne, dotychczas wydane tytuły. Możecie o nich przeczytać opinie lub zakupić na stronie http://harlequin.pl/ksiazki/strona/1/autor:Alex%20kava

Za możliwość przeczytania "Kolekcjonera" serdecznie dziękuję wydawnictwu

2 komentarze:

  1. Kolekcjonera mam w planach, ponieważ polubiłam Kavę i jak tylko wpadnie mi w ręce, na pewno przeczytam:).
    Pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Na razie przeczytałam dopiero "Dotyk zła" i czytam "Zło konieczne", ale wkrótce i za "Kolekcjonera" się zabiorę, bo szczęśliwie posiadam pakiet. Ciekawe jak wypadnie w porównaniu z innymi częściami. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń