poniedziałek, 20 czerwca 2011

Choroba małżeńskaKen Kalfus - autor powieści "Rosyjskie fantazje" (wydanego przez wydawnictwo Sonia Draga) która zajęła ścisłe miejsce w finale konkursu Pen/Faulkner Award oraz powieści "Choroba małżeńska" która znalazła się w finale konkursu National Book Award. Mieszka w Filadelfii.

"Choroba małżeńska" to słodko-gorzka opowieść o pewnym nowojorskim małżeństwie, które usiłując się rozwieść robi wszystko żeby sobie wzajemnie zatruć życie. Udaje im się to z różnym skutkiem, z czego wynikają zabawne sytuacje.
Historia ta jest osadzona na tle wydarzeń z 11 września 2001 roku gdy porwane przez terrorystów samoloty wbiły się w wieże World Trade Center. Wydarzenia te mają duży wpływ na głównego bohatera który pracował w jednej z wież i udało mu się uniknąć śmierci. Powieść ukazuje także jak te dramatyczne wydarzenia miały wpływ na Nowojorczyków oraz całą dalszą sytuację po tych wydarzeniach, tzn. życie w strachu przed kolejnymi atakami terrorystycznymi, wojna w Iraku.
Książka porusza poważne tematy w humorystycznej oprawie. Czytając tą książkę momentami się śmiałam do rozpuku a momentami byłam zaskoczona, nawet zszokowana. Napisana bardzo przystępnym językiem, czyta się lekko i przyjemnie.W mojej ocenie książka bardzo dobra, warta przeczytania.

Za książkę dziękuję księgarni Matras

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz