czwartek, 21 kwietnia 2011

Matematyka miłości

Autorka Emma Darwin jest praprawnuczką Karola Darwina. Na początku pisała tylko krótkie opowiadania a "Matematyka miłości" to jej debiut powieściowy - bardzo udany.

Na początku powieści poznajemy Stephena Fairhursta który jest weteranem wojennym i zamieszkuje posiadłość w Kersey Hall (w Anglii), gdzie wspomina przeżycia wojenne i utraconą wielką miłość, piękną Hiszpankę Catalinę.
W tym czasie poznaje pewną damę Lucy Durward z którą zawiązuje przyjaźń i w listach zwierza się jej ze swoich przygód wojennych.

Wiele lat później, pewna nastolatka Anna Ware przyjeżdża na wakacje do swego wuja Raya (którego właściwie nie zna) do Kersey Hall, w którym do niedawna mieściła się szkoła.
Po sąsiedzku Anna poznaje pewną parę fotografów Evę i Theo z którymi zaprzyjaźnia się. Po jakimś czasie znajomość z Theo, dojrzałym już mężczyzną przeradza się w namiętny romans.

Powieść to dwie piękne lecz nieszczęśliwe historie miłosne. Czyta się z ogromna przyjemnością. Książka mogłaby posłużyć za scenariusz filmowy. A film który powstał by na jego podstawie obejrzałabym bardzo chętnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz